Proces wiercenia studni


Proces wiercenia studni

Proces układania skierowanego cylindrycznego pnia w ziemi nazywa się wierceniem. Następnie kanał ten nazywa się odwiertem. Średnica powinna być mniejsza niż długość. Odwiert (początek) znajduje się na powierzchni. Dno i pień są nazywane odpowiednio dnem i ścianami studni.


Proces wiercenia studni

Maszyny wiercenia zwany wpływ na warstwach gleby, powodując w otworze wykonanym w podłożu, dzięki czemu będą wydobywać cenne zasoby. Proces wiercenia szybów naftowych są prowadzone w różnych kierunkach działania, które są uzależnione od położenia formacji gruntu lub góry: może być pozioma, pionowa lub pochylona.


Proces wiercenia studni

Po zapoznaniu się z wszystkimi technologicznymi subtelnościami naszej pracy i przeczytaniem różnych materiałów, ostatecznie zdecydowałeś się wywiercić studnię. Przeanalizujmy, jak sam proces jest od początku do końca i jakie trudności można napotkać.


Proces wiercenia studni

Najczęściej stosowaną technologią jest wiercenie ślimakowe. Wykonanie studni w ten sposób odbywa się za pomocą wiertła ze spiralnym zakończeniem. Przy ruchach obrotowych wiertarka zanurza się w ziemi i wycina glebę za pomocą łopatek. Gdy siewnik podnosi się, gleba jest wraz z nim pobierana z odwiertu.


Proces wiercenia studni

Odwiert wodny to złożona struktura hydrotechniczna, na podstawie tego, jak właściwie dobrany jest projekt i jak wygląda technologia wiercenia otworu na wodę, jego żywotność, wydajność, jakość wody itp.


Komentarze