Przez wiele stuleci w budowaniu cegły używano jej, a co roku jej popularność tylko rośnie. Układanie z niego ścian przez długi czas było możliwe tylko w elitarnych domach, tk. polityka cenowa była bardzo trudna, ale w XIX wieku technologia została udoskonalona, dzięki czemu materiał stał się dostępny dla wszystkich chętnych.
Aby połączyć rzędy murów w jednolitą, monolityczną strukturę, stosuje się systemy łączenia. Dla teorii zalecamy zapoznanie się z podstawowymi zasadami murowania.
Każda osoba, która wymyśliła budowę wiejskiego domu, chce się w nim czuć z maksymalnym bezpieczeństwem nie tylko od czynników zewnętrznych, ale także od samego domu, tj. dom musi być przyjazny dla środowiska. Pomimo wysokiego poziomu rozwoju nauki w naszych czasach nadal istnieją tylko 2 rodzaje materiałów, które nadal są bezpieczne dla ludzi - drewna i gliny.
Jeśli chodzi o ściany nośne, warto zauważyć, że w klimacie umiarkowanym zwykle stosuje się grubość od 2, 0 do 2, 5 cegieł. Ponieważ sama cegła nie jest gorąca, po wykonaniu zaleca się jej dodatkową izolację np. Wełną mineralną.
Miłe spędzenie czasu, drodzy czytelnicy! W tym artykule zapoznasz się z układaniem ceglanych ścian, dowiesz się, jakie metody murarskie istnieją i jakich narzędzi używa się do murowania.
Komentarze
Prześlij komentarz