Warstwy tynków i ich przeznaczenie


Warstwy tynków i ich przeznaczenie

Podczas prac tynkarskich powszechne jest rozróżnianie trzech rodzajów warstw tynku: natryskowego, glebowego i pokryciowego. Różne rodzaje tynków mogą składać się z mniejszej liczby warstw (na przykład dwie warstwy natrysku i ziemia z prostym tynkiem). Wysokiej jakości tynk składa się co najmniej z czterech warstw. Podkład w takim tynku może składać się z dwóch warstw.


Warstwy tynków i ich przeznaczenie

Tynkowanie warstw. Tynk składa się z kilku warstw zaprawy. Pierwsza warstwa tynku nazywana jest sprayem, druga - ziemia, a trzecia - pokrycie. Każda z tych warstw ma określony cel.


Warstwy tynków i ich przeznaczenie

Tynkowanie warstw. Tynk składa się z kilku warstw zaprawy. Pierwsza warstwa tynku nazywana jest sprayem, druga to podkład, a trzecia to pokrycie. Każda z tych warstw ma określony cel.


Warstwy tynków i ich przeznaczenie

Zgodnie z technologią tynkowania, roztwór należy nanosić nie w jednorodnej masie, lecz w kilku warstwach. Każda warstwa ma swój cel, sposób stosowania i niewielkie różnice w składzie roztworu. Istnieją trzy rodzaje warstw tynków:


Tynkowanie ścian w budownictwie to odrębna specjalność, wymagająca dużych umiejętności w pracy z zaprawami murarskimi. Warstwy tynku składają się z trzech oddzielnych warstw: sprayu, gleby, pokrycia. Spray nakłada się na powierzchnię zwilżonej powierzchni wody, bez wyraźnych transmisji. Na drzewie minimalnie 3-5 mm, maksymalnie 9 mm. Na kamieniu, cegle, betonie jest nie więcej niż warstwa pięciu milimetrów. Strumień kapie w pory chropowatości powierzchni i niezawodnie wiąże samą powierzchnię za pomocą rozpylacza, który utrzymuje pozostałe dwie warstwy. Rozwiązanie tego należy oczywiście wykonać poprawnie w parametrach zagęszczania o zawartości wody co najmniej sześćdziesiąt procent całkowitej masy.


Komentarze