Materiały polimerowe mają długą żywotność. Nie jest wyjątkiem i polistyrenem. Specjaliści przeprowadzili testy i poddali piankę warunkom symulującym 80 cykli zmian temperatury. Uzyskane wyniki spełniły oczekiwania technologów polistyrenu, który nie utracił swoich właściwości technicznych.
Piana ma jednak wady, z których główną jest jej niska wytrzymałość. Dowolny punktowy wpływ na powierzchnię, w najlepszym razie inne efekty mechaniczne pozostawiają w najgorszym wypadku zniszczenie płyty. Ponadto, podobnie jak wielu innych materiałów, musi być chroniona przed wpływem czynników zewnętrznych (promieniowanie ultrafioletowe, wilgotność i tym podobne). Tak i pozostawić tylko ścian, z kilkoma płytami, z estetycznego punktu widzenia, jest również niedopuszczalne. Dlatego zastosowanie tego materiału do izolacji konstrukcji zawsze wiąże się z zewnętrznym wykończeniem powierzchni.
Tak więc "ubrałeś" ściany swojego domu pianką lub piankową pianką (materiał podobny do piankowego plastiku). Pół tuzina. Teraz musimy zadbać o ochronę ocieplenia "płaszcza" przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi: wodą, zmianami temperatury, mechanicznym zniszczeniem. Stiuk z polistyrenu własnymi rękami - to jedyne poprawne rozwiązanie problemu.
Zewnętrzna izolacja ścian domu z tworzywa piankowego zyskuje coraz większą popularność. Materiał ten wymaga jednak dodatkowej ochrony przed wpływami zewnętrznymi, dlatego tynk na piance praktycznie nie ma alternatywy.
Pianka jest izolowana ścianami, a po jej zakończeniu powstaje nowe zadanie. Musisz nadać ścianom wykończony wygląd, używając wykończenia. Tynk do tworzywa piankowego - jedna z opcji wykończenia. Druga opcja to panel na zawiasach. Ale w przeciwieństwie do gipsu ta opcja jest zbyt kosztowna. W celu prawidłowego utrzymania tynku należy wybrać odpowiednią wersję i zastosować odpowiednią technologię.
Komentarze
Prześlij komentarz