W oparciu o praktykę budowlaną nie opłaca się budować budynku na fundamencie palowym. Jego montaż wymagać będzie znacznych nakładów finansowych nie tylko na transport samych pali, ale również na wynajem specjalistycznego sprzętu itp. Dlatego w przypadku domów murowanych na kilku piętrach najczęściej stosowane są podstawy taśmowe.
Исходя из строительной практики, не рентабельным является стройка здания на свайном фундаменте. Его возведение потребует значительных денежных вложений не только на транспортировку самих свай, но и на аренду спецтехники и т.п. Поэтому для кирпичных домов в несколько этажей чаще всего применяются ленточные основания.
Aby dowiedzieć się, na jakiej głębokości kopać fundament, najpierw musisz określić rodzaj gleby w wybranym terenie. Typ gleby jest jednym z podstawowych czynników wpływających zarówno na materiał konstrukcyjny, jak i głębokość układania oraz rodzaj fundamentu, który najlepiej jest stosować w tych warunkach.
Wielu właścicieli ziemskich marzy o dużym i jasnym domu ze schodami i strychem. Aby przetłumaczyć takie fantazje na rzeczywistość, konieczne jest obliczenie i zbudowanie fundamentu dla dwupiętrowego domu.
Aby upewnić się, że podstawa taśmy jest technologicznie poprawna i niezawodna, konieczne jest obliczenie wszystkich parametrów przyszłego projektu. Jakie są główne cechy w bazie? Głębokość i szerokość fundamentu. Z głębokością wszystko jest proste, główna zasada - beton powinien znajdować się poniżej poziomu zamarzania. Ale przy szerokości trzeba będzie majstrować. Rozmiar ten można uzyskać tylko wtedy, gdy dłonie mają grubość ścianki łożyska i powierzchnię podstawy.
Podczas budowy dwupiętrowego domu wiejskiego należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję fundamentu. W tym celu konieczne jest wykonanie obliczeń związanych z określeniem wartości, takiej jak szerokość podeszwy bezpośrednio związanej z wielkością powierzchni fundamentu (jest to konieczne dla wykopu), grubością ścian nośnych, obciążeniami projektowymi ze struktury i samą piwnicą. Jakie są wszystkie etapy obliczeń?
Komentarze
Prześlij komentarz