Piana ma jednak wady, z których główną jest jej niska wytrzymałość. Dowolny punktowy wpływ na powierzchnię, w najlepszym razie inne efekty mechaniczne pozostawiają w najgorszym wypadku zniszczenie płyty. Ponadto, podobnie jak wielu innych materiałów, musi być chroniona przed wpływem czynników zewnętrznych (promieniowanie ultrafioletowe, wilgotność i tym podobne). Tak i pozostawić tylko ścian, z kilkoma płytami, z estetycznego punktu widzenia, jest również niedopuszczalne. Dlatego zastosowanie tego materiału do izolacji konstrukcji zawsze wiąże się z zewnętrznym wykończeniem powierzchni.
Materiały polimerowe mają długą żywotność. Nie jest wyjątkiem i polistyrenem. Specjaliści przeprowadzili testy i poddali piankę warunkom symulującym 80 cykli zmian temperatury. Uzyskane wyniki spełniły oczekiwania technologów polistyrenu, który nie utracił swoich właściwości technicznych.
Izolacja cieplna ścian domu za pomocą tworzywa piankowego była, jest i będzie jednym z najbardziej popularnych rodzajów izolacji termicznej. Popularność polistyrenu wynika z jego niskiej ceny - aby ocieplić nawet duży dom na zewnątrz, jest to wykonalne z budżetu rodzinnego. Zadanie można uznać za spełnione, jeśli wykonano tynkowanie i szpachlowanie piankowego tworzywa, przez mistrzów lub własnymi rękami.
Zewnętrzna izolacja ścian domu z tworzywa piankowego zyskuje coraz większą popularność. Materiał ten wymaga jednak dodatkowej ochrony przed wpływami zewnętrznymi, dlatego tynk na piance praktycznie nie ma alternatywy.
Komentarze
Prześlij komentarz