Nowe materiały budowlane, składające się z kilku warstw, doskonale utrzymują ciepło. Domy zbudowane z nich są znacznie tańsze w utrzymaniu niż budynki z czasów ZSRR, zbudowane z ceglanych lub żelbetowych paneli. Jest to szczególnie zauważalne w sezonie grzewczym - w przypadku domu zbudowanego z nowoczesnych materiałów chłodziwo będzie wymagało znacznie mniej. Ale większość starych sowieckich domów nie zostanie zburzona, a wielu z nas żyje w nich. Porozmawiajmy więc dzisiaj o tym, co izolować ściany od wewnątrz budynku lub innego budynku i jak to zrobić poprawnie.
Wraz z nadejściem chłodów, gdy temperatura w mieszkaniu spada, wielu myśli o tym, jak ogrzewać swoje domy. Szczególnie ten problem niepokoi mieszkańców "Chruszczowa" i panelowych wieżowców. W takich domach powszechne jest zamarzanie ścian.
Jeśli mieszkanie lub dom jest zimny i wilgotny w zimie lub jeśli musisz zapłacić ogromne pieniądze za ogrzewanie, staje się jasne, że istnieje wyraźny powód, dla którego ciepło nie pozostaje w pokoju. Najprostszym i logicznym na pierwszy rzut oka jest pomysł ocieplenia ścian. Najczęściej w umyśle laika ocieplenie ścian własnymi rękami wiąże się z wystrojem wnętrza pokoju. Jednak takie wnioski są w większości przypadków irracjonalne, a nawet pochopne.
Od autora: Witam, drodzy czytelnicy. Istnieje wiele kwestii budowlanych, które zasługują na „debriefiengu”. Oto, na przykład, w którym bardzo niewielu ludzi naprawdę rozumie. Bo o nim często zakażają sporów i niosą ze sobą ogromne straty finansowe z powodu nieprawidłowych algorytmów i braku informacji. I mówimy o tym, jak ocieplić ściany wewnątrz mieszkania.
Komentarze
Prześlij komentarz