Zamiast zwykłego tynkowania, coraz częściej stosuje się systemy izolacji termicznej fasad. Do ścian za pomocą zapięć i kleju mocuje się ocieplający materiał z mineralnej (bazaltowej) waty, a następnie - siatkę wzmacniającą.
Dekoracyjne wykończenie elewacji domu jest ostatnim etapem jego budowy lub głównych napraw. W tym celu stosuje się tynk - lepki plastikowy roztwór składający się z cementu, pigmentów i różnych specjalnych dodatków. Mogą to być np. Okruchy kamienia, piasek kwarcowy, przesiewanie skał, które tworzą odpowiednią teksturę. Przy pomocy ich powierzchni imituje się kamień licowy, cegłę, drewno lub inne materiały.
Dodatkowym atutem tego procesu jest dostępność standardowego zestawu narzędzi, który jest niezbędny do konwencjonalnego tynku. Jeśli chcesz nadać powierzchni teksturę, musisz nauczyć się aplikować. Łatwo znajdziesz lekcje wideo, które pomogą Ci opanować technologię stosowania rozmazywań.
W Europie już od dawna nauczyli się poprawiać sytuację ekologiczną, co wiązało się z koniecznością przyjęcia surowych norm dla izolacji termicznej budynków.
Ocieplenie i tynkowanie budynku musi odbywać się w temperaturze powietrza co najmniej + 5 ° C. W takim przypadku, jeśli temperatura powietrza jest wyższa niż + 27 ° C, należy poczekać na opóźnienie pracy. Ponadto nie zaleca się wykonywania prac przy dużej prędkości wiatru. W takich przypadkach woda szybko odparowuje z klejów i tynków, co ma negatywny wpływ na właściwości fizyko-mechaniczne stosowanych materiałów i prowadzi do pojawienia się pęknięć na wykończonej powierzchni.
Komentarze
Prześlij komentarz