W tym artykule nadal mówimy o sufitach z tkanin. Na ich tematach zastanowimy się, jakie są ich zalety i jak założyć sufit z tkaniny w swoim mieszkaniu własnymi rękami. Fakt, że stały się one ostatnio popularniejsze i prawdopodobnie na zawsze zastąpiły stare i tradycyjne metody wykończenia, wszyscy to wiemy, nie będziemy się koncentrować.
Wykończenie sufitu zawsze pochłania wiele myśli właścicieli. W końcu chcę, żeby działała pięknie i niedrogo, szybko i jakościowo. Ale wszelkie prace związane z wykończeniem gipsu, nie rozciągnięte na jeden dzień i wymagają znacznych zastrzyków finansowych. Ponadto za kilka lat konieczne będzie odświeżenie powierzchni. Sufity z tkaniny - to estetyka dla leniwych. Koszt takiego sufitu, nawet przy instalacji, będzie mniejszy niż materiały do tynkowania. Sama instalacja zajmie nie więcej niż kilka godzin. Rozwiązania kolorystyczne mogą zaspokoić nawet bardzo skomplikowane pomysły, ponieważ sufity z tkanin można malować, nakładać ręcznie lub drukować fotograficznie.
Instalator jest zawsze pod ręką, aby pomóc odpowiedzieć na wszystkie pytania techniczne dotyczące instalacji sufitów przez telefon, skype, mail. Dbamy o naszych klientów i czekamy na długoterminową współpracę.
Szorstka tkanina, rozciągnięta na specjalnie przygotowanej ramie, od dawna jest szeroko stosowana do projektowania wnętrz mieszkalnych. W krajach uprzemysłowionych mieszkańcy dużych miast tradycyjnie stosowali gęste tkaniny naturalne przy dekorowaniu swoich mieszkań. Proces przygotowania tkanin polegał na namaczaniu ich w wapno, a następnie rozciąganiu na specjalnie przygotowanym szkielecie. Po zamocowaniu szkieletu na suficie i wysuszeniu zaprawy wapiennej uzyskano idealnie równą i przyjazną dla środowiska powłokę sufitową.
Do produkcji sufitów napinanych z tkaniny zaleca się stosowanie dwóch rodzajów materiałów. Pierwszym z nich są specjalne tkaniny tkane z materiałów syntetycznych, z reguły materiały te są oferowane firmom zajmującym się sprzedażą i montażem sufitów napinanych. Drugi rodzaj to szorstki, niepolerowany gruby perkal, można go kupić w sklepie z tkaninami, na rynku itp.
Komentarze
Prześlij komentarz